Tokat Valiliği
Tokat Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Tokat Valiliği
Tokat Valiliği

2019 YILI TEHLİKELİ ATIK BEYANI İÇİN SON SÜRE 31 MART 2020

24 Ocak 2020

Bilindiği gibi, 2 Nisan 2015 tarihli ve 29314 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Atık Yönetimi Yönetmeliği” nin 9. Maddesinin 1. fıkrasının (ğ) bendi kapsamında, atık üreticilerinin yıl içinde gönderimini yapmış oldukları tehlikeli ve tehlikesiz atık beyanları,  Atık Beyan Sistemi (TABS) üzerinden her yıl yapılmaktadır.

               2019 yılı için Atık Yönetim Uygulaması (ATYÖN)/Atık Beyan Sistemi (TABS) beyan girişi, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren kullanıma açılmış olup, 31 Mart 2020 tarihine itibariyle kapanacaktır.

               MoTAT kayıtlarından atık beyanlarının otomatik oluşturulması işlemi bu yıl hizmete alınmamıştır. 2019 yılı beyan işlemlerinin önceki yıllarda olduğu şekilde uygulama üzerinden kullanıcıların kayıtları ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

               2019 Beyan girişi işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için Yardım Dokümanları menüsünde bulunan beyan girişi videoları incelenebilir.

  • 2019 yılı içinde tehlikeli veya tehlikesiz atığı oluşmuş olan tesisler Tehlikeli ve Tehlikesiz Atık Beyan Formu Oluşturma (TABS): Beyan Edilecek Atığım Var videosunda anlatıldığı şekilde beyan yapacaktır.
  • 2019 yılı içinde tehlikeli veya tehlikesiz atığı oluşmamış olan tesisler Tehlikeli ve Tehlikesiz Atık Beyan Formu Oluşturma (TABS): Beyan Edilecek Atığım Yok adlı videoda anlatıldığı şekilde beyan yapacaktır.
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır